Przeszczep włosów

Zdrowie A-Z

Przeszczep włosów, znany również jako transplantacja włosów, to chirurgiczna procedura polegająca na przeniesieniu włosów z obszarów, gdzie są one gęste, do obszarów, gdzie występuje łysienie lub przerzedzenie włosów. Najczęstszą metodą przeszczepu włosów jest technika FUE (Follicular Unit Extraction), która polega na indywidualnym pobieraniu jednostek włosowych z tyłu głowy i przeszczepianiu ich na obszarach łysienia. Proces ten jest skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia chirurgicznego. Przeszczep włosów jest trwałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na łysienie, ale efekty mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach od zabiegu, gdy przeszczepione włosy zaczną rosnąć naturalnie.

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „przeszczep włosów”.

Najnowsze pytania pacjentów
Cukrzyca, a przerzedzone włosy
Czy mając (prawdopodobnie) cukrzycę mogłabym z tego powodu mieć bardzo przerzedzone włosy?
Dariusz Jasonek
lekarz
Umów wizytę
Dotychczas nie spotkałem się z takimi objawami w przebiegu cukrzycy.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Nie są to objawy typowe dla cukrzycy.
Dawid Luwański
Umów wizytę
cukrzyca nie ma związku z wypadaniem włosów
Co może powodować wypadanie włosów w dużej ilości?
Od trzech lat zmagam się z wypadaniem włosów - straciłam około 70%, skóra głowy mnie swędzi jakby coś zjadało mi włosy, świeci się i jest klejąca. Dodatkowo skóra twarzy jest sucha, jestem ciągle zmęczona i przytyłam. Bolą mnie często plecy i ręce. Nikt nie wie co mi...
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Wypadanie włosów to bardzo mało charakterystyczny objaw - może dotyczyć szeregu chorób. Proszę rozpocząć diagnostykę od podstawowego badania lekarskiego poszerzonego o podstawowe badania biochemiczne. W zależności od ich wyników, a przede wszystkim od innych dolegliwości diagnostykę będzie trzeba poszerzyć w kierunku ustalenia przyczyny dolegliwości.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Wskazana konsultacja internistyczna-z zebraniem szczegółowego wywiadu medycznego, zapoznaniem się z dotychczasową historią choroby, przeprowadzeniem badania przedmiotowego i w oparciu o powyższe-ustalenie dalszego postępowania, zarówno w zakresie diagnostyki jak i leczenia. Dodatkowo warto uzupełnić postępowanie o konsultację dermatologiczną z oceną stanu skóry głowy.
Beata Lipska
psycholog, psychotraumatolog, terapeuta EMDR
Umów wizytę
Wskazana wizyta u internisty i endokrynologa po wykonaniu podstawowych badań. Ustalenie przyczyny źródłowej problemów na podstawie wywiadu z lekarzem. Warto również ocenić poziom stresu i przyjrzeć się życiu codziennemu.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Niezbędna stacjonarna wizyta u dermatologa, który zleci właściwą diagnostykę.
Czy podwyższony poziom żelaza w krwi wpływa na wypadanie włosów?
Jestem kobietą w wieku 27 lat, od kilku lat wypadają mi włosy. W czerwcu wykonałam morfologię, żelazo, ferrytynę, TSH, ft3, ft4 i udałam się do trychologa, który zalecił mi przyjmowanie przez okres 3 miesięcy leku, w związku z wysokim żelazem 166 ug/dl oraz niską ferrytyną 47,6 ng/ml. Po 3...
Dawid Luwański
Umów wizytę
może wpłynąć na wypadanie włosów
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana konsultacja u trychologa.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego/internisty, który szczegółowo zbierze wywiad, zbada Panią i zleci niezbędne badania (m.in. morfologia+retikulocyty, pełna gospodarka żelaza, enzymy wątrobowe; usg jamy brzusznej). W przypadku nieprawidłowości - wskazana będzie konsultacja hematologiczna.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy zebrać dokładniejszy wywiad, dopytać się o preparat żelaza jaki Pani stosowała, kiedy? jak często, w jakie dawce itd. - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne dalszego postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Zbigniew Walter
internista, specjalista chorób wewnętrznych
Umów wizytę
wskazane pełne badanie gospodarki żelazowej i konsultacja internistyczna/hematologiczna
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana konsultacja u trychologa.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę udać się na wizytę stacjonarną do dermatologa.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4