Zastój żylny

Zdrowie A-Z

Zastój żylny to stan, w którym dochodzi do ograniczenia przepływu krwi przez żyły. Może być wynikiem różnych czynników, takich jak zakrzepica, niewydolność serca, ucisk zewnętrzny na żyły, lub upośledzony przepływ krwi z powodu niedoboru ruchu. Objawy zastoju żylnego mogą obejmować obrzęk, uczucie ciężkości lub bólu w kończynach, zmiany w kolorze skóry oraz owrzodzenia skóry. Leczenie zależy od przyczyny zastoju i może obejmować stosowanie leków przeciwzakrzepowych, kompresję uciskową, terapię ruchową oraz leczenie choroby podstawowej. W przypadku podejrzenia zastoju żylnego, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu ustalenia właściwej diagnozy i planu leczenia.

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „zastój żylny”.

Najnowsze pytania pacjentów
Czy mając niewydolność żylną mogę iść na zabieg lipolaserem?
Mam niewydolność żylną kończyn dolnych. Czy w związku z tym umówienie się na zabieg kosmetyczny o nazwie lipolaser jest bezpieczne i mogę go wykonać?
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Wskazana konsultacja chirurga naczyniowego z oceną stopnia niewydolności naczyń żylnych i ich oceną w usg met.Dopplera. Lekarz po przeprowadzeniu badania będzie mógł ocenić ew. przeciwwskazania do wymienionego rodzaju zabiegu.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.
Nakłucie u pacjenta z zatoką tętniczo-żylną.
Chciałabym się dowiedzieć, jak należy postępować w sytuacji nakłucia igłą z glukozą podaną cukrzykowi z krytycznym spadkiem poziomu cukru. Reka, w której wbito wenflon, ma zatokę tętniczo-żylna przygotowana do dializ nerek. W sytuacji utraty świadomości niestety pacjent o...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja z lekarzem prowadzącym.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4